Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Ѕвезден прозорец (кф100)

достапен со пред-нарачка Ѕвезден прозорец (кф100)

Производот е достапен само со пред-нарачка! 
Направете пред-нарачка и ние во најкраток рок ќе Ве информираме за времето кое ни е потребно за да го подготвиме производот за Вас.

Прегледи: 279 Шифра на производот: КС099
Наградни поени: 16
Достапност: достапен со пред-нарачка
329 ден. Без ДДВ: 279 ден. Цена во наградни поени: 329

Haworthia cuspidata е прекрасен сукулент во форма на розета. Народното име “Ѕвезден прозорец“ го добил поради тоа што е пропознатлив по дебелите, сочни и зелени листови, кои се провидни на врвовите. Кон крајот на пролетта и во текот на летото на стебло високо околу 30 см се појавуваат и неговите мали цветови во бела боја со зелено-кафени вени. 

Сукулентот кој го добивате е засаден во керамичка, рачно боена саксија со дијаметар од 9 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Повеќе информации за Ѕвездениот прозорец и неговото одгледување, може да прочитате овде!

Целата понуда на сукуленти од родот Haworthia може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Haworthia
Вид Haworthia cuspidata
Максимална висина 15 см
Карактеристики на саксијата
Саксија керамичка
Дијаметар на саксија 09 см
Висина на саксија 08 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Haworthia cuspidata е прекрасен сукулент во форма на розета. Народното име “Ѕвезден прозор..
179 ден.
Без ДДВ: 152 ден.
Haworthia cuspidata е прекрасен сукулент во форма на розета. Народното име “Ѕвезден прозор..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Haworthia cuspidata е прекрасен сукулент во форма на розета. Народното име “Ѕвезден прозор..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.