Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Женски прсти (ф105)

нема на залиха Женски прсти (ф105)
Шифра на производот: КС324
Наградни поени: 11
Достапност: нема на залиха
219 ден. Без ДДВ: 186 ден. Цена во наградни поени: 219
Количина: Стави во кошничка

Mammillaria elongata subsp. echinaria е симпатичен подвид на кактусот познат под името Златни ѕвези или Женски прсти. Препознатлив е по густо распоредените боцки во жолтo-кафеава боја, кои како ѕвезди се распоредени по целата негова површина. Рацветува во пролет кога не него се појавуваат голем број на мали, бело-жолтеникави цветови.

Кактусот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 10,5 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на кактуси од родот Mammillaria може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ кактус
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Mammillaria
Вид Mammillaria elongata
Подвид Mammillaria elongata subsp. echinaria
Максимална висина 15 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 10,5 см
Висина на саксија 08 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Mammillaria elongata е мал, но многу симпатичен кактус. Препознатлив е по густо распоредените б..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Mammillaria elongata subsp. echinaria е симпатичен подвид на кактусот познат под имет..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Mammillaria elongata subsp. echinaria е симпатичен подвид на кактусот познат под имет..
299 ден.
Без ДДВ: 253 ден.
Mammillaria elongata 'Copper King' е симпатична сорта на кактусот познат како Златни ѕвезди. Препозн..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Crassula ovata 'Hummel's Sunset' е една од најпопуларните сорти на сукулентот познат како ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Opuntia microdasys subsp. rufida е еден од првите кактуси кој го одбираат тие што поч..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Cereus peruvianus f. monstrosa е атрактивен кактус. Секој примерок е со нео..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Mammillaria prolifera е симпатичен, нискорастечки кактус со црвени плодови кои наликуваат ..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.