Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Вредна желка

нема на залиха Вредна желка
Шифра на производот: КС253
Наградни поени: 40
Достапност: нема на залиха
799 ден. Без ДДВ: 677 ден. Цена во наградни поени: 799
Количина: Стави во кошничка

Интересна и уникатна комбинација на саксија и еден од најпопуларниот и најраспространетиот кактуси од родот Eсhinоpsis. Echinopsis oxygona е препознатлив по големите атрактивни цветови во розова или бела боја. Поради тоа што цветовите многу му наликуваат на тие на Велигденскиот лилјан, кај народот е познат е и под тоа име. Цветовите му се отвараат навечер и за жал траат само 24 часа.

Кактусот кој го добивате е засаден во уникатна керамичка саксија, украсен со декоративни камчиња во боја.

Целата понуда на кактуси од родот Echinopsis може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ кактус
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Echinopsis
Вид Echinopsis oxygona
Максимална висина 17 см
Карактеристики на саксијата
Саксија керамичка
Ширина на саксија 25 см
Висина на саксија 10.5 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Mammillaria vetula subsp. gracilis е мал, елегантен кактус, препознатлив по..
249 ден.
Без ДДВ: 211 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.