Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Свекрвин јазик (ф140)

Свекрвин јазик (ф140)
Шифра на производот: КС0410
Наградни поени: 9
Достапност: На залиха
289 ден. Без ДДВ: 245 ден. Цена во наградни поени: 209
Количина: Стави во кошничка

Gasteria carinata е сукулент во форма на розета, кој поради долгите листови со бели точки, густо распоредни по целата површина, меѓу народот е познат како Свекрвин јазик. Неговата убавина дополнително доаѓа до израз кога ќе се појават и неговите цветови во портокалово-зелена боја.

Сукулентот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 11 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на сукуленти од родот Gasteria може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Gasteria
Вид Gasteria carinata
Максимална висина 33 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 14 см
Висина на саксија 11 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Gasteria carinata е сукулент во форма на розета, кој поради долгите листови со бели точки,..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Gasteria carinata е сукулент во форма на розета, кој поради долгите листови со бели точки,..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Gasteria carinata е сукулент во форма на розета, кој поради долгите листови со бели точки, густ..
599 ден.
Без ДДВ: 508 ден.
Gasteria bicolor var. liliputana е џуџеста форма на сукулентот кој е познат како Адво..
289 ден.
Без ДДВ: 245 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.