Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Свекрвин јазик (кф140)

нема на залиха Свекрвин јазик (кф140)
Прегледи: 184 Шифра на производот: КС096
Наградни поени: 30
Достапност: нема на залиха
599 ден. Без ДДВ: 508 ден. Цена во наградни поени: 599
Количина: Стави во кошничка

Gasteria carinata е сукулент во форма на розета, кој поради долгите листови со бели точки, густо распоредни по целата површина, меѓу народот е познат како Свекрвин јазик. Неговата убавина дополнително доаѓа до израз кога ќе се појават и неговите цветови во портокалово-зелена боја.

Сукулентот кој го добивате е засаден во керамичка, рачно боена саксија со дијаметар од 14 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на сукуленти од родот Gasteria може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Gasteria
Вид Gasteria carinata
Максимална висина 33 см
Ширина 35 см
Карактеристики на саксијата
Саксија керамичка
Дијаметар на саксија 14 см
Висина на саксија 09 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Gasteria carinata е сукулент во форма на розета, кој поради долгите листови со бели точки,..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Gasteria carinata е сукулент во форма на розета, кој поради долгите листови со бели точки,..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Gasteria carinata е сукулент во форма на розета, кој поради долгите листови со бели точки,..
289 ден.
Без ДДВ: 245 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Aloe arborescens е уште еден вид на Алое кој е многу популарен меѓу одгледувачит..
279 ден.
Без ДДВ: 236 ден.
x Gasteraloe beguinii е атрактивен хибрид добиен со вкрстување на Aloe aristata и Gasteria carinata ..
329 ден.
Без ДДВ: 279 ден.
Crassula ovata 'Hummel's Sunset' е една од најпопуларните сорти на сукулентот познат како Дрво ..
499 ден.
Без ДДВ: 423 ден.