Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Сина птица (ф90)

Сина птица (ф90)
Прегледи: 394 Шифра на производот: КС036
Наградни поени: 7
Достапност: На залиха
159 ден. Без ДДВ: 135 ден. Цена во наградни поени: 159
Количина: Стави во кошничка

Crassula arborescens subsp. undulatifolia 'Blue Bird' е близок роднина на Дрвото на парите, сукулент засаден во пластична саксија со декоративни камчиња во боја. Препознатлив е по сино-сивата боја на листовите и црвената која може да биде присутна на краевите. Познат е под името Crassula 'Blue Bird'.

Сукулентот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 9 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на сукуленти од родот Crassula може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Crassula
Вид Crassula arborescens
Подвид Crassula arborescens subsp. undulatifolia 'Blue Bird'
Максимална висина 17 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 09 см
Висина на саксија 07 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Crassula arborescens subsp. undulatifolia 'Blue Bird' е близок роднина на Дрвото..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Crassula arborescens subsp. undulatifolia 'Blue Bird' е близок роднина на Дрвото..
279 ден.
Без ДДВ: 236 ден.
Crassula arborescens subsp. undulatifolia е близок роднина на Дрвото на парите, сукулент п..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Crassula arborescens subsp. undulatifolia е близок роднина на Дрвото на парите,&..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Crassula arborescens subsp. undulatifolia е близок роднина на Дрвото на парите,&..
249 ден.
Без ДДВ: 211 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Пакет од 4 различни видови на сукуленти од родот Семпервивум, познати како Чувар на куќа. Можно..
399 ден. 379 ден.
Без ДДВ: 321 ден.
Aloe humilis е симпатичен, нискорастечки сукулент, познат како Пајак Алое. Препознатлив е ..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Haworthia cuspidata е прекрасен сукулент во форма на розета. Народното име “Ѕвезден прозор..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Декоративен песок во боја со големина од 0,8 до 2,5 милиметри. Кристалите од кварц, гранит и ме..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.