Избришете ги сите филтри
Филтирирај по цена
Достапност
Тип на производ
Род
Вид
Максимална висина
Саксија
Дијаметар на саксија

Отпорни на ниски температури

Кактуси и сукуленти кои се отпорни на ниски температури и во периодот на зимата може да останат засадени во Вашите дворови, градини или тераси.

Прикажи:
Сортирај по:
Sempervivum globiferum subsp. globifera е прекрасен сукулент, уште еден од групата кои се познати по..
139 ден. Без ДДВ: 118 ден.
Sempervivum globiferum subsp. globifera е прекрасен сукулент, уште еден од групата ко..
99 ден. Без ДДВ: 84 ден.
Hylotelephium sieboldii, сеуште познат и како Sedum sieboldii е интересен и лесен за одгле..
209 ден. Без ДДВ: 177 ден.
Пакет од 4 различни видови на сукуленти од родот Семпервивум, познати како Чувар на куќа. Можно..
399 ден. 379 ден. Без ДДВ: 321 ден.
Sempervivum tectorum е најраспространетиот и најпопуларниот од сукулентите кои се познати под и..
139 ден. Без ДДВ: 118 ден.
Sempervivum tectorum е најраспространетиот и најпопуларниот од сукулентите кои се познати ..
189 ден. Без ДДВ: 160 ден.
Sempervivum tectorum е најраспространетиот и најпопуларниот од сукулентите кои се познати ..
99 ден. Без ДДВ: 84 ден.
Sempervivum arachnoideum е уште еден од сукулентите познати како Чувар на куќа. Препознатлив е ..
129 ден. Без ДДВ: 109 ден.
Sempervivum arachnoideum е уште еден од сукулентите познати како Чувар на куќа. Препознатл..
229 ден. Без ДДВ: 194 ден.
Sempervivum arachnoideum е уште еден од сукулентите познати како Чувар на куќа. Препознатл..
89 ден. Без ДДВ: 75 ден.
Sempervivum tectorum ‘Oddity’ е интересна и необична сорта на популарниот Чувар на куќа. Поради..
139 ден. Без ДДВ: 118 ден.
Sempervivum tectorum ‘Oddity’ е интересна и необична сорта на популарниот Чувар на куќа.&n..
99 ден. Без ДДВ: 84 ден.
Sempervivum 'Red Beauty' е сукулент од групата познати како Чувар на куќа. Препознатлив е по не..
229 ден. Без ДДВ: 194 ден.