Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Опашка на стаорец (ф150)

достапен со резервација Опашка на стаорец (ф150)
Прегледи: 21 Шифра на производот: КС150
Наградни поени: 20
Достапност: достапен со резервација
449 ден. Без ДДВ: 381 ден. Цена во наградни поени: 449
Количина: Стави во кошничка

Disocactus flagelliformis е еден од првите кактуси кои биле пренесени во Европа и еден од најпопуларните меѓу одгледувачите. Идеален за одгледување во висечки саксии и многу атрактивен кактус, особено во периодот на цветање, кога на стеблата се појавуваа голем број на цветови во розева боја. Поради формата на неговите тенки стебла, кај народот е познат како Опшака на стаорец кактус.

Сукулентот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 15 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на кактуси од родот Disocactus може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ кактус
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Disocactus
Вид Disocactus flagelliformis
Максимална висина 40 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 15 см
Висина на саксија 10 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Disocactus flagelliformis е еден од првите кактуси кои биле пренесени во Европа и еден од најпо..
899 ден.
Без ДДВ: 762 ден.
2 оцена
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Echinopsis oxygona е најпопуларниот и најраспространетиот кактус од родот E..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Aloe juvenna е симпатичен сукулент, уште еден од групата џуџести видови на Алое. Листовите..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Echeveria runyonii ‘Topsy Turvy’ е брзорастечеки сукулент во форма на розета со светли, си..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Aloe perfoliata е популарен и широко распространет вид на сукулент од родот Алое, кој е познат ..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Rebutia minuscula е мал, но многу популарен кактус прекриен со голем број на бели тенки боцки. ..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.