Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Октопод Алое (ф190)

нема на залиха Октопод Алое (ф190)
Шифра на производот: КС271
Наградни поени: 20
Достапност: нема на залиха
499 ден. Без ДДВ: 423 ден. Цена во наградни поени: 399
Количина: Стави во кошничка

Aloe arborescens е уште еден вид на Алое кој е многу популарен меѓу одгледувачите, но е познат и по лековитите својства кои ги поседува. Поради специфичниот изглед на листовите и цветовите, кај народот е познат како Октопод Алое или Факел Алое. Цвета во зима, и покрај неговата убавина, тоа е дополнителна причина за неговата голема популарност кај одгледувачите. Тие со него во зимскиот период внесуваат боја во своите сукулентни градини.

Во традиционалната медицина се користи за подготовка на лекови за повеќе видови на болести, меѓу кои рак, стомачни болки и изгореници.

Сукулентот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 19 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Повеќе информации за Октопод Алое и неговото одгледување, може да прочитате овде!

Целата понуда на сукуленти од родот Aloe може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Aloe
Вид Aloe arborescens
Максимална висина 70 см
Ширина 50 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 19 см
Висина на саксија 15 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Aloe arborescens е уште еден вид на Алое кој е многу популарен меѓу одгледувачит..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Aloe arborescens е уште еден вид на Алое кој е многу популарен меѓу одгледувачите, но е познат ..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Aloe arborescens е уште еден вид на Алое кој е многу популарен меѓу одгледувачит..
279 ден.
Без ДДВ: 236 ден.
Aloe x delaetii е атрактивен хибрид добиен со вкрстување на Aloe ciliaris и..
499 ден.
Без ДДВ: 423 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Алое Вера (Aloe vera) е сукулент кој како лековито растение се користи повеќе од 3000 годи..
369 ден.
Без ДДВ: 313 ден.