Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Мозаик (кф90)

нема на залиха Мозаик (кф90)
Прегледи: 375 Шифра на производот: КС066
Наградни поени: 9
Достапност: нема на залиха
179 ден. Без ДДВ: 152 ден. Цена во наградни поени: 179
Количина: Стави во кошничка

Доказ дека природата е најголемиот уметник. На неговите листови таа создала прекрасен мозаик. Haworthia venosa subsp. tessellata е мал, атрактивен сукулент, многу варијабилен и еден од најраспространетите. Листовите му се во зелено боја, а доколку е изложен на сонце, добиваат кафеаво-црвена боја. Малите цветови се појавуваат во лето на стебло кое достигнува височина до 50 см.

Сукулентот кој го добивате е засаден во керамичка саксија со дијаметар од 9 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на сукуленти од родот Haworthia може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Haworthia
Вид Haworthia venosa
Подвид Haworthia venosa subsp. tessellata
Максимална висина 12 см
Карактеристики на саксијата
Саксија керамичка
Дијаметар на саксија 09 см
Висина на саксија 08 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Доказ дека природата е најголемиот уметник. На неговите листови таа создала прекрасен мозаик.&n..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Доказ дека природата е најголемиот уметник. На неговите листови таа создала прекрасен мозаик.&n..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Mammillaria rhodantha е мал, атрактивен кактус, дел од групата на кактусите кои најдолго ц..
349 ден.
Без ДДВ: 296 ден.
Aloe juvenna е симпатичен сукулент, уште еден од групата џуџести видови на Алое. Листовите му с..
179 ден.
Без ДДВ: 152 ден.
Mammillaria crinita subsp. wildii е еден од кактусите кои најдолго цветаат. Во пролет и во лето е ук..
179 ден.
Без ДДВ: 152 ден.
Sempervivum globiferum subsp. globifera е прекрасен сукулент, уште еден од групата ко..
99 ден.
Без ДДВ: 84 ден.
Gymnocalycium baldianum е мал, симпатичен кактус со топчеста форма, најчесто неразгранет, со ди..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.