Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Мексиканска кокошка и пилиња (ф150)

нема на залиха Мексиканска кокошка и пилиња (ф150)
Шифра на производот: КС250
Наградни поени: 15
Достапност: нема на залиха
349 ден. Без ДДВ: 296 ден. Цена во наградни поени: 349
Количина: Стави во кошничка

Echeveria runyonii ‘Topsy Turvy’ е брзорастечеки сукулент во форма на розета со светли, сино-зелени листови. Поради специфичната форма на листовите оваа сорта е многу попопуларна од основниот вид. Светло розевите цветови му се појавуваат кон крајот на летото или во есен. Кај народот е познат како Мексиканска кокошка и пилиња.

Сукулентот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 15 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на сукуленти од родот Echeveria може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Echeveria
Вид Echeveria runyonii
Сорта Echeveria runyonii ‘Topsy Turvy’
Максимална висина 21 см
Ширина 22 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 15 см
Висина на саксија 11,5 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Echeveria runyonii ‘Topsy Turvy’ е брзорастечеки сукулент во форма на розета со светли, си..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Echeveria runyonii ‘Topsy Turvy’ е брзорастечеки сукулент во форма на розета со светли, сино-зелени ..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Aloe aristata е симпатичен нискорастечки сукулент со сочни, темно зелени листови, со бели точки..
349 ден.
Без ДДВ: 296 ден.
Echeveria agavoides е атрактивен сукулент со зелени листови во триаголна форма, со врвови во црвена ..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Echeveria pulidonis е прекрасен сукулент во форма на розета, со зелени листови кои се црвени на крае..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Aloe variegata е уште еден атрактивен џуџест, односно нискоратечки вид на сукулент од родот Ало..
349 ден.
Без ДДВ: 296 ден.