Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Шарен октопод (ф360)

достапен со резервација Шарен октопод (ф360)

Овој производ ќе биде дел од производите во нашата следна набавка, од кои Вие може да си резервирате еден или повеќе примероци.
Направете резервација, ние ќе Ве информираме кога ја очекуваме следната набавка и доколку Ви одговара ќе Ве ставиме во листата на чекање на резервирани производи.

Прегледи: 540 Шифра на производот: КС018
Наградни поени: 175
Достапност: достапен со резервација
3.489 ден. Без ДДВ: 2.957 ден. Цена во наградни поени: 3490

Agave americana ‘Marginata’ е еден од најубавите и најбараните сукуленти. Жива скулптура која не остава никого рамнодушен. Исто како и основниот вид (Вековно растение) и оваа сорта може да достигне височина до 1,8 м и 4 метри во широчина. Листовите може да му достигнат должина и до 2 м. Познат е како Шарено вековно растение, но “вековно“ е малку претерано, бидејќи за да процвета, најчесто е потребно да поминат од 10 до 30 години. По цветањето умира, но во меѓувреме околу него пушта многу нови израстоци.

Сукулентот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 36 см, украсен со декоративни камчиња.

Целата понуда на сукуленти од родот Agave може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Agave
Вид Agave americana
Сорта Agave americana ‘Marginata’
Максимална висина 85 см
Ширина 110 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 36 см
Висина на саксија 25 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Agave americana е еден од најголемите и највеличествените видови на Agave. Овој популарен и широко р..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Agave americana ‘Marginata’ е еден од најубавите и најбараните сукуленти. Жива скулптура која не ост..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Agave americana е еден од најголемите и највеличествените видови на Agave. Овој популарен и широко р..
2.589 ден.
Без ДДВ: 2.194 ден.
Agave americana е еден од најголемите и највеличествените видови на Agave. Овој популарен ..
359 ден.
Без ДДВ: 304 ден.
Agave americana е еден од најголемите и највеличествените видови на Agave. Овој популарен и широко р..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.