Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Иглата на Ева (кф240)

достапен со пред-нарачка Иглата на Ева (кф240)

Производот е достапен само со пред-нарачка! 
Направете пред-нарачка и ние во најкраток рок ќе Ве информираме за времето кое ни е потребно за да го подготвиме производот за Вас.

Прегледи: 152 Шифра на производот: КС130
Наградни поени: 49
Достапност: достапен со пред-нарачка
1.499 ден. Без ДДВ: 1.270 ден. Цена во наградни поени: 989

Austrocylindropuntia subulata е атрактивен, високорастечки кактус кој расте во форма на грмушка или дрво и достигнува височина до 4 метри. Препознатлив е по долгите боцки, поради што го добил името Иглата на Ева. Цвета многу ретко, а кога ќе расцвета на него се појавуваат црвени цветови.

Кактусот кој го добивате е засаден во керамичка саксија со дијаметар од 24 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на кактуси од родот Austrocylindropuntia може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ кактус
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Austrocylindropuntia
Вид Austrocylindropuntia subulata
Максимална висина 75 см
Карактеристики на саксијата
Саксија керамичка
Дијаметар на саксија 24 см
Висина на саксија 20 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Оваа слатка и уникатна елка, всушност е неправилна форма на кактусот кој е познат како Игл..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Austrocylindropuntia subulata е атрактивен, високорастечки кактус кој расте во форма на грмушка..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Austrocylindropuntia subulata е атрактивен, високорастечки кактус кој расте во форма на грмушка..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.