Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Трагач по сонце (ф130)

нема на залиха Трагач по сонце (ф130)
Шифра на производот: КС197
Наградни поени: 13
Достапност: нема на залиха
299 ден. Без ДДВ: 253 ден. Цена во наградни поени: 299
Количина: Стави во кошничка

Cereus peruvianus f. monstrosa е атрактивен кактус. Секој примерок е со необична и уникатна форма. Популарен е како собно растение и често може да се види како се одгледува покрај прозорците. Ретко може да се сретне расцветан. Цвета на почетокот на летото, а цветовите му се во бела боја и се отвараат навечер.

Кактусот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 13 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на кактуси од родот Cereus може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ кактус
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Cereus
Вид Cereus peruvianus
Форма Cereus peruvianus f. monstrosa
Максимална висина 33 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 13 см
Висина на саксија 10 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Cereus peruvianus f. monstrosa е атрактивен кактус. Секој примерок е со необична и ун..
189 ден.
Без ДДВ: 160 ден.
Cereus peruvianus f. monstrosa е атрактивен кактус. Секој примерок е со нео..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Cereus peruvianus f. monstrosa е атрактивен кактус. Секој примерок е со нео..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Керамичка саксија со дијаметар од 150 милиметри и висина од 125 милиметри. ..
79 ден.
Без ДДВ: 67 ден.
Opuntia microdasys е симпатичен, многу популарен и еден од најодгледуваните кактуси. Препознатлив е ..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Echinopsis candicans е атрактивен кактус со стебло во светло зелена боја и долги златно жолти&n..
279 ден.
Без ДДВ: 236 ден.
Opuntia microdasys var. albispina е мал, симпатичен кактус. Поради неговата форма и п..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.