Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Трагач по сонце (ф110)

Трагач по сонце (ф110)
Прегледи: 57 Шифра на производот: КС140
Наградни поени: 10
Достапност: На залиха
229 ден. Без ДДВ: 194 ден. Цена во наградни поени: 229
Количина: Стави во кошничка

Cereus peruvianus f. monstrosa е атрактивен кактус. Секој примерок е со необична и уникатна форма. Популарен е како собно растение и често може да се види како се одгледува покрај прозорците. Ретко може да се сретне расцветан. Цвета на почетокот на летото, а цветовите му се во бела боја и се отвараат навечер.

Кактусот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 11 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на кактуси од родот Cereus може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ кактус
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Cereus
Вид Cereus peruvianus
Форма Cereus peruvianus f. monstrosa
Максимална висина 22 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 11 см
Висина на саксија 09 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Cereus peruvianus f. monstrosa е атрактивен кактус. Секој примерок е со необична и ун..
189 ден.
Без ДДВ: 160 ден.
Cereus peruvianus f. monstrosa е атрактивен кактус. Секој примерок е со нео..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Cereus peruvianus f. monstrosa е атрактивен кактус. Секој примерок е со нео..
299 ден.
Без ДДВ: 253 ден.
Cereus peruvianus f. monstrosa е атрактивен кактус. Секој примерок е со нео..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Cereus peruvianus f. monstrosa е атрактивен кактус. Секој примерок е со нео..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
x Chamaelobivia 'Captain Jessop' е популарен хибрид кој е добиен со вкрстување на как..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Agave americana е еден од најголемите и највеличествените видови на Agave. Овој популарен и широко р..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Astroloba spiralis (Haworthia pentagona) е мал, елегантен сукулент во форма на розета формирана од с..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Aloe aristata е симпатичен нискорастечки сукулент со сочни, темно зелени листови, со бели точки..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
1 оцена
Crassula ovata 'Variegata' е шарена сорта на еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.