Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Алое 'Остро копје' (ф190)

нема на залиха Алое 'Остро копје' (ф190)
Шифра на производот: КС278
Наградни поени: 20
Достапност: нема на залиха
499 ден. Без ДДВ: 423 ден. Цена во наградни поени: 499
Количина: Стави во кошничка

Aloe x delaetii е атрактивен хибрид добиен со вкрстување на Aloe ciliaris и Aloe succotrina. Карактеристини за него се зелените остри листови во форма на врв на копје и прекрасните црвено-портокалови цветови кои се издигнуваат и разгрануваат над него кон средината на пролетта.

Сукулентот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 19 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на сукуленти од родот Aloe може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Aloe
Хибрид Aloe x delaetii
Максимална висина 45 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 19 см
Висина на саксија 15 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Aloe perfoliata е популарен и широко распространет вид на сукулент од родот Алое, кој е познат ..
279 ден.
Без ДДВ: 236 ден.
Aloe striatula е широко распространет сукулент кој може да формира грмушка и да достигне височи..
279 ден.
Без ДДВ: 236 ден.
Aloe arborescens е уште еден вид на Алое кој е многу популарен меѓу одгледувачит..
499 ден.
Без ДДВ: 423 ден.
Aloe x delaetii е атрактивен хибрид добиен со вкрстување на Aloe ciliaris и Aloe succotrina. Каракте..
359 ден.
Без ДДВ: 304 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.