Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Алое 'Остро копје' (ф150)

нема на залиха Алое 'Остро копје' (ф150)
Шифра на производот: КС285
Наградни поени: 16
Достапност: нема на залиха
359 ден. Без ДДВ: 304 ден. Цена во наградни поени: 349
Количина: Стави во кошничка

Aloe x delaetii е атрактивен хибрид добиен со вкрстување на Aloe ciliaris и Aloe succotrina. Карактеристини за него се зелените остри листови во форма на врв на копје и прекрасните црвено-портокалови цветови кои се издигнуваат и разгрануваат над него кон средината на пролетта.

Сукулентот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 15 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на сукуленти од родот Aloe може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Aloe
Хибрид Aloe x delaetii
Максимална висина 31 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 15 см
Висина на саксија 10.5 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Aloe perfoliata е популарен и широко распространет вид на сукулент од родот Алое, кој е познат ..
279 ден.
Без ДДВ: 236 ден.
Aloe striatula е широко распространет сукулент кој може да формира грмушка и да достигне височи..
279 ден.
Без ДДВ: 236 ден.
Aloe x delaetii е атрактивен хибрид добиен со вкрстување на Aloe ciliaris и..
499 ден.
Без ДДВ: 423 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Течно, мулти-хранливо, органско, минерално ѓубриво наменето специјално за кактуси и други сукуленти ..
129 ден.
Без ДДВ: 109 ден.
x Gasteraloe 'Flow' е атрактивен хибрид добиен со вкрстување на Gasteria verrucosa&nb..
349 ден.
Без ДДВ: 296 ден.
Opuntia microdasys е симпатичен, многу популарен и еден од најодгледуваните кактуси. Препознатл..
399 ден.
Без ДДВ: 338 ден.
Orbea variegata е веројатно најпознатиот од сукулентите кои се познати како Морска ѕв..
289 ден.
Без ДДВ: 245 ден.