Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Африканска млечка (кф90)

нема на залиха Африканска млечка (кф90)
Прегледи: 387 Шифра на производот: КС060
Наградни поени: 9
Достапност: нема на залиха
179 ден. Без ДДВ: 152 ден. Цена во наградни поени: 179
Количина: Стави во кошничка

Euphorbia polygona е растение кое многу личи, но не е кактус, туку е дел од сукулентите од родот Euphorbia, кои кај народот се познати како млечки. Стеблото му е во сиво-зелена боја, а цветовите му се во темно виолетова боја. Може да достигне височина и до 1.5 метри.

Сукулентот кој го добивате е засаден во керамичка саксија со дијаметар од 9 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на сукуленти од родот Euphorbia може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Euphorbia
Вид Euphorbia polygona
Максимална висина 19 см
Карактеристики на саксијата
Саксија керамичка
Дијаметар на саксија 10 см
Висина на саксија 09 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Euphorbia polygona е растение кое многу личи, но не е кактус, туку е дел од сукулентите&nb..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Euphorbia polygona е растение кое многу личи, но не е кактус, туку е дел од сукулентите&nb..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Echinopsis oxygona е најпопуларниот и најраспространетиот кактус од родот Eсhinо..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Echeveria setosa е популарен сукулент кој расте во форма на розета, со зелени листови кои се пр..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Echeveria secunda е прекрасен сукулент со листови во сино-зелена боја, групирани во форма на ро..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.