Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Погледни ме во очи

нема на залиха Погледни ме во очи
Прегледи: 459 Шифра на производот: КС002
Наградни поени: 17
Достапност: нема на залиха
399 ден. Без ДДВ: 338 ден. Цена во наградни поени: 349
Количина: Стави во кошничка

...цветам само за тебе!

Mammillaria crinita subsp. wildii е еден од кактусите кои најдолго цветаат. Украсен е со мали цветчиња во кремаво-жолтеникава боја и во пролет и во лето. Освен што се нарекува Перниче за игли, поради тоа што дел од боцките му се со свиткани врвови, познат е и како Јадица кактус.

Кактусот кој го добивате е засаден во керамичка саксија со дијаметар од 10 см, украсен со декоративни камчиња.

Целата понуда на кактуси од родот Mammillaria може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ кактус
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Mammillaria
Вид Mammillaria crinita
Подвид Mammillaria crinita subsp. wildii
Максимална висина 16 см
Карактеристики на саксијата
Саксија керамичка
Дијаметар на саксија 10 см
Висина на саксија 09 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Mammillaria crinita subsp. wildii е еден од кактусите кои најдолго цветаат. Во пролет и во лето е ук..
179 ден.
Без ДДВ: 152 ден.
Mammillaria crinita subsp. wildii е еден од кактусите кои најдолго цветаат. Во пролет..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Mammillaria crinita subsp. wildii е еден од кактусите кои најдолго цветаат. Во пролет..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Mammillaria crinita subsp. wildii е еден од кактусите кои најдолго цветаат. Во пролет..
289 ден.
Без ДДВ: 245 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Mammillaria vetula subsp. gracilis е мал, елегантен кактус, препознатлив по снежно белите боцки..
179 ден.
Без ДДВ: 152 ден.