Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Течно ѓубриво за кактуси и сукуленти - AGRECOL

нема на залиха Течно ѓубриво за кактуси и сукуленти - AGRECOL
Шифра на производот: ХП002
Наградни поени: 6
Достапност: нема на залиха
129 ден. Без ДДВ: 109 ден. Цена во наградни поени: 129
Количина: Стави во кошничка

Течно, мулти-хранливо, органско, минерално ѓубриво наменето специјално за кактуси и други сукуленти (NPK 1-0.5-1.5).

Состав: Азот (N) - 1%, Фосфор (P2O5) - 0.5 %, Калиум (K2O) - 1.5 % (растворливи во вода)
Дозирање: Две капачиња (60 мл) се раствораат во 1 литар вода.
Апликација: Од март до октомври, на секои 2-3 недели. Од ноември до февруари, еднаш месечно.
Нето маса: 360 г (350 мл).

Основни какрактеристики
Тип на производ течно ѓубриво
Пакување 350 мл
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:VALENTIN - Течно ѓубриво за кактуси со калиум и микроелементи. Состав: NPK  (азот+фосфо..
119 ден.
Без ДДВ: 101 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Opuntia microdasys е симпатичен, многу популарен и еден од најодгледуваните кактуси. Препознатлив е ..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Размножувањето со семе е најпредизвикувачкиот начин за секој љубител и одгледувач на катуси или суку..
39 ден.
Без ДДВ: 33 ден.
Керамичка саксија со дијаметар од 9 сантиметри и висина од 8 сантиметри. ..
39 ден.
Без ДДВ: 33 ден.
Сет од 5 пластични саксии во кафена боја со дијаметар од 11 сантиметри.  Се употре..
39 ден.
Без ДДВ: 33 ден.