Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Две морски ѕвезди (ф130)

нема на залиха Две морски ѕвезди (ф130)
Прегледи: 548 Шифра на производот: КС024
Наградни поени: 15
Достапност: нема на залиха
299 ден. Без ДДВ: 253 ден. Цена во наградни поени: 299
Количина: Стави во кошничка

Морски ѕвезди во саксија. Овие два сукуленти (Stapelia grandiflora и Orbea variegata) се препознатливи по народно име “Морска ѕвезда“ и нивните цветови, кои се едни од најатрактивните во светот на сукулентите.

Сукулентите кој ги добивате е засадени во пластична саксија со дијаметар од 13 см, украсени со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на сукуленти од родовите Orbea и Stapelia може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ мини градина
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Растенија Orbea variegata, Stapelia grandiflora
Максимална висина 23 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 13 см
Висина на саксија 11 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Stapelia grandiflora е сукулент кој и припаѓа на групата кои кај народот се познати како “Морск..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Orbea variegata е веројатно најпознатиот од сукулентите кои се познати како Морска ѕв..
289 ден.
Без ДДВ: 245 ден.
Orbea variegata е веројатно најпознатиот од сукулентите кои се познати како Морска ѕв..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Orbea variegata е веројатно најпознатиот од сукулентите кои се познати како Морска ѕвезда...
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.