Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Восочен мексиканец (ф110)

достапен со резервација Восочен мексиканец (ф110)

Овој производ ќе биде дел од производите во нашата следна набавка, од кои Вие може да си резервирате еден или повеќе примероци.
Направете резервација, ние ќе Ве информираме кога ја очекуваме следната набавка и доколку Ви одговара ќе Ве ставиме во листата на чекање на резервирани производи.

Шифра на производот: КС203
Наградни поени: 9
Достапност: достапен со резервација
209 ден. Без ДДВ: 177 ден. Цена во наградни поени: 209

Pachyphytum longifolium е интересен сукулент со сино-зелени листови, кафеави на врвовите и групирани во форма на розета. Лесен е за одгледување и поради тоа е дел од голем број на колекции на кактуси и сукуленти.

Сукулентот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 11 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на сукуленти од хибридот Pachyphytum може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Pachyphytum
Вид Pachyphytum longifolium
Максимална висина 12 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 11 см
Висина на саксија 09 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Pachyphytum oviferum е мал, неодоливо сладок сукулент во форма на розета, со листови чија боја ..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Pachyphytum oviferum е мал, неодоливо сладок сукулент во форма на розета, со листови чија боја ..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
1 оцена
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Echeveria setosa е популарен сукулент кој расте во форма на розета, со зелени листови кои се прекрие..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Mammillaria vetula subsp. gracilis е мал, елегантен кактус, препознатлив по..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.