Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Брановит жад (кф120)

нема на залиха Брановит жад (кф120)
Шифра на производот: КС402
Наградни поени: 27
Достапност: нема на залиха
549 ден. Без ДДВ: 465 ден. Цена во наградни поени: 549

Достапни опции (Ве молиме изберете!)


Дополнителни услуги:Количина: Стави во кошничка

Crassula arborescens subsp. undulatifolia е близок роднина на Дрвото на парите, сукулент препознатлив по листовите во сино-сивата боја, темно зелени точки и црвената боја која може да биде присутна на краевите. Цветовите му се во форма на ѕвезди и а нивната боја може да биде бела до розева. Пради формата и бојата на листовите, кај народот е познат како Брановит жад.

Сукулентот кој го добивате е засаден во уникатна, рачно изработена саксија со дијаметар од 12 см, украсен со декоративни камчиња во боја.

Целата понуда на сукуленти од родот Crassula може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Crassula
Вид Crassula arborescens
Подвид Crassula arborescens subsp. undulatifolia
Максимална висина 32 см
Карактеристики на саксијата
Саксија керамичка
Дијаметар на саксија 12 см
Висина на саксија 10 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
549 ден.
Без ДДВ: 465 ден.
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
1.119 ден.
Без ДДВ: 948 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Aichryson. Л..
499 ден.
Без ДДВ: 423 ден.
Crassula ovata ‘Gollum’ е необична и многу интересна сорта на еден од најпопуларните сукуленти,..
549 ден.
Без ДДВ: 465 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Opuntia microdasys е симпатичен, многу популарен и еден од најодгледуваните кактуси. Препознатлив е ..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Haworthia cooperi е мал сукулент во форма на розета, со светло зелени листови кои се проѕирни на врв..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Aeonium arboreum ‘Zwartkopf’ e eден од највпечатливите сукуленти од родот Аеониум. Интересна ко..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Pachyphytum oviferum е мал, неодоливо сладок сукулент во форма на розета, со листови чија боја ..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
1 оцена