Купувајте

Од дома, на работа или во движење

Заштедете

Време и пари

Испорака

Во цела Македонија за 2-3 дена Повеќе

Бесплатна испорака

За секоја нарачка над 2500 денари

Наградни поени

Регистрирајте се и заштедете 5% Повеќе

Брановит жад (ф120)

Брановит жад (ф120)
Шифра на производот: КС287
Наградни поени: 10
Достапност: На залиха
249 ден. Без ДДВ: 211 ден. Цена во наградни поени: 249
Количина: Стави во кошничка

Crassula arborescens subsp. undulatifolia е близок роднина на Дрвото на парите, сукулент препознатлив по листовите во сино-сивата боја, темно зелени точки и црвената боја која може да биде присутна на краевите. Цветовите му се во форма на ѕвезди и а нивната боја може да биде бела до розева. Пради формата и бојата на листовите, кај народот е познат како Брановит жад.

Сукулентот кој го добивате е засаден во пластична саксија со дијаметар од 12 см, украсен со декоративни камчиња кои може да бидат во различна боја од таа на фотографијата.

Целата понуда на сукуленти од родот Crassula може да ја видите овде!

Основни какрактеристики
Тип на производ сукулент
Карактеристики на кактусот/сукулентот
Род Crassula
Вид Crassula arborescens
Подвид Crassula arborescens subsp. undulatifolia
Максимална висина 24 см
Карактеристики на саксијата
Саксија пластична
Дијаметар на саксија 12 см
Висина на саксија 09 см
Нема мислења и оцени за овој производ

Остави мислење и оцена за производот

Име:


Мислење: Забелешка: HTML не е дозволен!

Оцена: Лош           Одличен

Внеси го кодот за верификација во полето:Crassula arborescens subsp. undulatifolia 'Blue Bird' е близок роднина на Дрвото..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Crassula arborescens subsp. undulatifolia 'Blue Bird' е близок роднина на Дрвото..
219 ден.
Без ДДВ: 186 ден.
Crassula arborescens subsp. undulatifolia 'Blue Bird' е близок роднина на Дрвото..
279 ден.
Без ДДВ: 236 ден.
Crassula arborescens subsp. undulatifolia е близок роднина на Дрвото на парите, сукулент п..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Crassula arborescens subsp. undulatifolia е близок роднина на Дрвото на парите,&..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.
Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден.
Без ДДВ: 135 ден.
1 оцена
Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
229 ден.
Без ДДВ: 194 ден.
Алое Вера (Aloe vera) е сукулент кој како лековито растение се користи повеќе од 3000 годи..
299 ден.
Без ДДВ: 253 ден.