Kатегории

КАКТУСАРНИЦА-интернет продавница

Agave americana е еден од најголемите и највеличествените видови на Agave. Овој популарен и широко р..
149 ден. 139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.

Crassula ovata ‘Gollum’ е необична и многу интересна сорта на еден од најпопуларните сукуленти,..
549 ден.
Без ДДВ: 465 ден.

Crassula arborescens subsp. undulatifolia е близок роднина на Дрвото на парите,&..
549 ден.
Без ДДВ: 465 ден.

Aloe maculata е лесно прилагодлив и многу распространет сукулент. Препознатилв е неговите зелен..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.

Crassula falcata е атрактивен сукулент која поради карактеристичната форма е познат како Авион ..
149 ден. 139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.

Kalanchoe daigremontiana е необичен и многу атрактивен сукулент. Препознатлив е по сиво-зелените лис..
209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.

Aloe maculata е лесно прилагодлив и многу распространет сукулент. Препознатилв е неговите зелени лис..
209 ден. 189 ден.
Без ДДВ: 160 ден.

Cylindropuntia whipplei е атрактивен разгранет кактус. Отпорен е на ниски температури и мо..
149 ден. 139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.

Aptenia cordifolia е симпатичен брзорастечки сукулент, препознатлив по листовите со белскаво зелена ..
149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.

Peperomia ferreyrae е популарна сукулентна грмушка која може да достигне височина и до 30 см. Л..
139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.

Aloe striatula е широко распространет сукулент кој може да формира грмушка и да достигне височина до..
209 ден. 189 ден.
Без ДДВ: 160 ден.

Euphorbia milii е сукулент од родот Euphorbia, познати како млечки. Расте во форма на грмушка с..
149 ден. 139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.

Декоративни камчиња во боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Кристалите од кварц, грани..
69 ден.
Без ДДВ: 59 ден.

Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
229 ден. 209 ден.
Без ДДВ: 177 ден.
Базирано на 1 оценки.

Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
159 ден. 149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.

Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Ai..
159 ден. 149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.
Базирано на 1 оценки.

Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
219 ден. 199 ден.
Без ДДВ: 169 ден.

Декоративен песок во боја со големина од 0,8 до 2,5 милиметри. Кристалите од кварц, гранит и ме..
69 ден.
Без ДДВ: 58 ден.

Crassula ovata ‘Minima’ е сукулент кој за разлика од основниот вид, има потенки стебла,&nb..
159 ден. 149 ден.
Без ДДВ: 126 ден.

Crassula ovata ‘Minima’ е сукулент кој за разлика од основниот вид, има потенки стебла,&nb..
219 ден. 199 ден.
Без ДДВ: 169 ден.

Камчиња во природна боја со големина од 2,5 до 20 милиметри. Идеални за декорација на кактуси и суку..
59 ден.
Без ДДВ: 50 ден.

Sempervivum tectorum е најраспространетиот и најпопуларниот од сукулентите кои се познати ..
99 ден. 89 ден.
Без ДДВ: 75 ден.

Crassula ovata ‘Gollum’ е необична и многу интересна сорта на еден од најпопуларните сукуленти,..
149 ден. 139 ден.
Без ДДВ: 118 ден.

Пакет од 4 различни видови на сукуленти од родот Семпервивум, познати како Чувар на куќа. Можно..
399 ден. 339 ден.
Без ДДВ: 287 ден.

Haworthia cuspidata е прекрасен сукулент во форма на розета. Народното име “Ѕвезден прозор..
329 ден.
Без ДДВ: 279 ден.

Како што се движи сонцето по небото, јин и јанг постепено си ги заменуваат местата, откривајќи го не..
899 ден.
Без ДДВ: 762 ден.

Mammillaria vetula subsp. gracilis е мал, елегантен кактус, препознатлив по..
249 ден.
Без ДДВ: 211 ден.

Весела дружина која бара само малку грижа и малку вода. Совршен подарок и уникатен декор за секој пр..
899 ден.
Без ДДВ: 762 ден.

Интересна и уникатна комбинација на саксија и еден од најпопуларниот и најраспространетиот какт..
799 ден.
Без ДДВ: 677 ден.

Aichryson laxum е еден од најпопуларните и најатрактивните видови на сукуленти од родот Aichryson. Л..
499 ден.
Без ДДВ: 423 ден.

Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
549 ден.
Без ДДВ: 465 ден.

Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
1.199 ден.
Без ДДВ: 1.016 ден.

Crassula ovata е еден од најпопуларните сукуленти, познат како Дрво на парите, Дрво на среќата ..
1.119 ден.
Без ДДВ: 948 ден.

Crassula ovata 'Hummel's Sunset' е една од најпопуларните сорти на сукулентот познат како Дрво ..
499 ден.
Без ДДВ: 423 ден.

Ново на КАКТУСАРНИЦА.блог
Велигденски лилјан

Велигденски лилјан

kaktusarnica 21/05/2016 0
Echinopsis oxygona (Ехинопсис оксигона) е кактус кој потекнува од Јужн...
Прочитај повеќе
Ѕвезден прозорец

Ѕвезден прозорец

kaktusarnica 25/04/2016 0
Haworthia cuspidata (Хаворција куспидата) е прекрасен, спорорастечки с...
Прочитај повеќе
Дрво на парите - Хобит

Дрво на парите - Хобит

kaktusarnica 24/04/2016 0
Crassula ovata ‘Hobbit’ (Красула овата 'Хобит') е необична и многу инт...
Прочитај повеќе
Кикиритки

Кикиритки

kaktusarnica 23/04/2016 0
Echinopsis chamaecereus (Ехинопсис хамецереус) е рагранет кактус кој п...
Прочитај повеќе
Loading...